Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

mpk

Rozkłady jazdy

bip

Biuletyn informacji publicznej

wtorek, 08 marzec 2016 15:08

Pierwsze oznaki wiosny na częstochowskich drogach! Sprawdź co czeka nas w najbliższych tygodniach

Na częstochowskich drogach w tym tygodniu będzie można poczuć pierwsze zwiastuny wiosny. Ma to związek z wieloma pracami drogowymi, które można wykonać wykorzystując pozytywną (oby jak najdłużej) aurę. Przypominamy, że w kilku dzielnicach miasta dzięki dobrym warunkom atmosferycznym ponownie ożyły place budowy ważnych inwestycji drogowych, które swój początek miały miejsce w minionym roku, a koniec zaplanowano na rok 2016.
Mowa m.in. o budowie nowych: ul. św. Rocha – Grabówka/Częstochówka (zakończenie prac koniec kwietnia), ul. Załogi – Błeszno (zakończenie prac koniec września), ul. Skrzetuskiego – Stradom (zakończenie prac koniec czerwca), ul. Legnicka – Lisiniec (zakończenie prac jesień 2016 r.). Pora też przystąpić do pierwszych napraw nawierzchni ulic, tam gdzie zima, odcisnęła swoje „piętno”. Mimo tego, że usterek z uwagi na polepszającą się z roku na rok infrastrukturę drogową w mieście jest co raz mniej, to cały czas są miejsca, gdzie interwencja jest konieczna. Wyrównane tzw. frezem zostaną w tym tygodniu ulice: Traktorzystów, Liliowa, Fiołkowa, Tulipanowa, Nagietkowa oraz ul. Podwale i jej przyległe. Naprawy na nawierzchniach asfaltowych zaplanowano w najbliższych dniach w ulicach: Łukasińskiego, Okrzei i Wyspiańskiego. Kolejne ulice będą włączane do planu napraw sukcesywnie w następnych tygodniach.
Ponadto kierujący powinni jeszcze liczyć się przez kilka dni z utrudnieniami na Zawodziu, gdzie Wodociągi Częstochowskie naprawiają swoje uszkodzone instalacje (tymczasowa organizacja ruchu – na odcinku od ul. Faradaya do ulic: Srebrnej/Złotej – ulica Mirowska jest ZAMKNIĘTA). Uważać powinni tez mieszkańcy poruszający się po dzielnicy Północ. Tam, przy pętli tramwajowej remontowany przez kilkanaście najbliższych dni (od 9.03.2016r.) będzie mur oporowy okalający pętlę i infrastrukturę, która się na niej znajduje – jeden pas ruchu al. Wyzwolenia w sąsiedztwie pętli tramwajowej, w kierunku centrum będzie wyłączony z ruchu na czas prac. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Byle do wiosny!

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2018