Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

mpk

Rozkłady jazdy

bip

Biuletyn informacji publicznej

piątek, 22 kwiecień 2016 08:48

Kolejna, strategiczna inwestycja drogowa w Częstochowie staje się faktem! Ogromne dofinansowanie przyznane!

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyła się konferencja prasowa w związku z decyzją o przyznaniu dofinansowania ze środków unijnych przez Śląski Urząd Marszałkowski miastu Częstochowie na realizację inwestycji o nazwie „Budowa przedłużenia Alei Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 908 (ul. Dźbowska, Powstańców Warszawy, Gościnna)”. Wniosek aplikacyjny okazał się najlepiej punktowany ze wszystkich złożonych w Województwie Śląskim! Inwestycja będzie jednym z najbardziej strategicznych zadań drogowych w historii miasta. Zupełnie odmieni infrastrukturę drogową głównie dzielnic: Stradom i Dźbów oraz pozwoli skomunikować pozostałą część Częstochowy z planowanym węzłem autostradowym A1. Szacunkowe koszty prac to ok. 120 mln zł, a dofinansowanie sięga 60 mln zł. Ostateczne wskaźniki będą znane po rozstrzygnięciu postepowania przetargowego na budowę, które jeszcze trwa. Prace rozpoczną się już latem tego roku. W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli m.in. prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk oraz Piotr Kurkowski, z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu. Poniżej szczegółowe informacje na temat inwestycji.

Budowa przedłużenia Alei Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 908 (ul. Dźbowska, Powstańców Warszawy, Gościnna)

Wartość szacunkowa inwestycji przed przetargiem 120 738 636,40 zł
Wartość dofinansowania 59 500 000,00 zł

Dofinansowanie w ramach RPO WSL 2014-2020 w ramach projektów kluczowych

Krótki opis

Inwestycja będzie polegała na budowie nowego odcinka drogi wojewódzkiej 908 (DW-908) o długości 1,85 km i przebudowie istniejącego odcinka na długości 4,78 km. Roboty budowlane będą obejmowały pełną infrastrukturę podziemną i naziemną w zakresie wykonywanych branż budowlanych. Inwestycja ma na celu stworzenie sprawnego, płynnego i bezpiecznego połączenia sieci dróg krajowych i wojewódzkich, w tym połączenia tych dróg z planowaną do budowy autostradą A 1. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia dostępności głównych szlaków drogowych województwa.

Lata realizacja 2016 – 2018
Przetarg na wyłonienie wykonawcy robót: otwarcie ofert 9 V 2016r. Roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku czerwiec/lipiec.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2018