Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

mpk

Rozkłady jazdy

bip

Biuletyn informacji publicznej

czwartek, 04 sierpień 2016 14:31

Inwestycja goni inwestycję – rowerowa rewolucja w Częstochowie!

Aktualne działania inwestycyjne w zakresie poprawy infrastruktury dedykowanej rowerzystom w Częstochowie podsumowali i zapowiedzieli uczestnicy dzisiejszego spotkania w Urzędzie Miasta Częstochowy. Prezydent Miasta, Krzysztof Matyjaszczyk, z-ca dyrektora MZDiT, Piotr Kurkowski i społeczny konsultant ds. polityki rowerowej, Łukasz Kot przybliżali wspomniane zagadnienia przedstawicielom mediów. Poniżej aktualne i planowane zadania w tym zakresie, które już realizuje, bądź realizować będzie w najbliższym czasie Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie.

  • Al. Wyzwolenia: równolegle z inwestycją drogową, która ma rozpocząć się w sierpniu (jak i już realizowanej – przebudowa przejścia podziemnego) zostaną wybudowane ciągi pieszo – rowerowe: Od al. Armii Krajowej do ul. Michałowskiego (po stronie ulicy od M1) oraz od ul. Michałowskiego do ul. Fieldorfa – Nila (po obu stronach) – w sumie około 300 metrów + ok. 400m x2, co daje ponad 1 kilometr 
  • Droga rowerowa od ul. Mstowskiej do granicy miasta z gminą Mstów – niespełna 700 metrów + punkt postojowy dla rowerzystów (postępowanie przetargowe trwa, realizacja w tym roku) 
  • Przebudowa ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego do ul. Pułaskiego – na całej długości powstaje także ciąg pieszo – rowerowy (ok. 600 metrów) – w trakcie
  • Budowa przejazdu przy Dworcu PKP Raków + ciąg pieszo – rowerowy ok. 130 metrów połączenie przyczółków Skweru Junaków i ul. Rejtana (postępowanie przetargowe trwa, realizacja w tym roku)
  • Budowa ciągu pieszo – rowerowego w ciągu ul. Legionów od ul. Złotej do Ronda Havla – odcinek ponad 1 km – trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej do końca sierpnia – realizacja w tym roku
  • Projektowanie połączenia rowerowego z Gminą Olsztyn (projekt ma powstać w najbliższych miesiącach, realizacja w przyszłym roku)
  • Przebudowa drogi nr 908 w Częstochowie (przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej wraz z budową ronda przy zbiegu Dźbowskiej, Sabinowskiej i Żyznej oraz przebudową ulic: Dźbowskiej, Powstańców Warszawy i Gościnnej do planowanego węzła autostradowego A1) – na całej długości inwestycji drogowej (łącznie blisko 7 km) powstaną ciągi pieszo – rowerowe (realizacja zadania trwa)

Ponadto trwają prace nad projektowaniem centrów przesiadkowych, które przy trzech dworcach PKP (Głównym, Stradom i Raków) w Częstochowie mają powstać w najbliższych latach z udziałem środków unijnych. Zadanie to także będzie obejmować rozbudowę infrastruktury rowerowej (m.in. drogi rowerowe łączące centra przesiadkowe czy system rowerów miejskich). O szczegółach poinformujemy wkrótce. Trzymajcie kciuki za powodzenia naszych starań!

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2018