Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

mpk

Rozkłady jazdy

bip

Biuletyn informacji publicznej

wtorek, 10 styczeń 2017 15:38

Kolejna gigant inwestycja w Częstochowie stanie się faktem! Ulice Główna i Przejazdowa będą przebudowane i połączą miasto z obwodnicą A1!

Realizacja programu „Lepsza
Komunikacja w Częstochowie” nabiera tempa! Po przebudowie drogi 908 (w trakcie budowy) czy przebudowie DK-1 (trwa postępowanie przetargowe) – częstochowianie będą mogli się cieszyć w najbliższych latach z kolejnej strategicznej dla miasta inwestycji drogowej. Za ponad 120 mln zł przebudowane zostaną ulice: Główna i Przejazdowa z dojazdem do węzła autostradowego A1 oraz zostanie wybudowane drogowe „obejście” kościoła św. Barbary, co pozwoli skomunikować DK-46 bezpośrednio z ul. Pułaskiego. Miasto wywalczyło na ten cel dofinansowanie! Spośród 42 miast, które złożyły swoje aplikacje w ramach ministerialnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jedynie 16 otrzymało dofinansowanie. Wśród nich Częstochowa z kwotą dofinansowania przekraczającą 97 mln zł! Kolejną dobrą informację związaną z inwestycjami drogowymi w naszym mieście przekazał podczas konferencji prasowej Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy, któremu towarzyszył m.in. Mariusz Sikora, dyrektor
częstochowskiego MZDiT. W przeciągu kilkunastu miesięcy ma powstać projekt przebudowy „Głównej i Przejazdowej”, a prace budowlane mają być realizowane w latach 2018-2019. Zobaczcie poniżej foto-relację ze wspomnianej konferencji prasowej i trzymajcie kciuki za powodzenie tych spektakularnych inwestycji drogowych w Częstochowie. Zmieniamy drogowe oblicze miasta dla Was!

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2018