Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

mpk

Rozkłady jazdy

bip

Biuletyn informacji publicznej

czwartek, 20 lipiec 2017 15:15

DW 908 na Stradomiu i Dźbowie w Częstochowie ma być gotowa jeszcze w tym roku! Trwa walka o bezpłatną obwodnicę autostradową dla miasta

W czwartek na placu budowy DW 908 w Częstochowie odbył się briefing prasowy dotyczący przebiegu prac drogowych rozpoczętych rok temu oraz starań władz miasta o darmowy przejazd autostradową obwodnicą Częstochowy, do której prowadzić będzie także powstająca inwestycja. W spotkaniu wzięli udział m.in.: prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, dyrektor MZDiT, Mariusz Sikora oraz przedstawiciele firm realizujących zadanie. Krzysztof Matyjaszczyk zwrócił uwagę na wagę drogowej inwestycji, która jest realizowana w dzielnicach Stradom i Dźbów. Ponadto przedstawił list samorządowców regionu częstochowskiego, na czele których stoi prezydent Częstochowy, z postulatami dotyczącymi darmowego przejazdu autostradową obwodnicą miasta oraz budowy dróg lokalnych prowadzących z ościennych gmin do A1 na północ od miasta.

 – Jako liderzy Subregionu Północnego Województwa Śląskiego chcemy poprzez strategiczne inwestycje skomunikować miasto z powstającą autostradą. DW 908 jest jedną z nich. Ważne, żeby przejazd obwodnicą był bezpłatny, a gminy na północ od granic Częstochowy nie były pozbawione dojazdu do przyszłej A1, która powstanie poza naszymi granicami w śladzie istniejącej DK-1 – podkreślił Krzysztof Matyjaszczyk. Dokument został wysłany do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. To kolejne działanie w tej sprawie zainicjowane przez Prezydenta Częstochowy.

Na zaawansowany przebieg prac przy budowie DW 908 zwracał uwagę Mariusz Sikora, dyrektor MZDiT. – Przekroczyliśmy półmetek jeśli chodzi o realizację. Całość to blisko 7 km drogi z pełnym odwodnieniem i po części w nowym śladzie, ponadto drogi rowerowe, chodniki, oświetlenie itd. Rozszerzymy jeszcze zakres prac o przebudowę skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z przedłużeniem al. Bohaterów Monte Cassino – zapowiedział. Zaznaczono też, że 29 i 30 lipca na przebudowywanym odcinku napotkamy na utrudnienia, ponieważ podczas układania warstwy ścieralnej nawierzchni może dojść do czasowych wyłączeń z ruchu poszczególnych odcinków. Jednocześnie przeproszono za utrudnienia, z którymi w trakcie budowy borykają się okoliczni mieszkańcy. Z deklaracji wykonawcy wynika jednak, że jeśli nie wystąpią nieoczekiwane utrudnienia, zadanie uda się ukończyć przed czasem, nawet do końca tego roku (pierwotnym terminem jest jesień 2018r.). Poniżej fotorelacja z dzisiejszego spotkania i informacja na temat budowy DW 908.

pdfBreifing DW 908 - rok budowy

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2019