Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

mpk

Rozkłady jazdy

bip

Biuletyn informacji publicznej

wtorek, 08 sierpień 2017 14:07

Program „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” realizowany także w dzielnicach. Są efekty!

Przy oddanej do użytku, przebudowanej ul. Bohaterów Katynia na Błesznie odbył się briefing prasowy dotyczący realizacji Programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” w dzielnicach naszego miasta. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk i dyrektor MZDiT, Mariusz Sikora. – Warto podkreślić, że nasze działania inwestycyjne nie są jedynie skierowane na zadania strategiczne, w ciągu głównych ulic czy w centrum miasta, ale także w dzielnicach, gdzie poprawą infrastruktury i bezpieczeństwa najbardziej zainteresowani są mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy – podkreślił Krzysztof Matyaszczyk, prezydent miasta i dodał. - Odpowiedzią na te oczekiwania są takie inwestycje, jak przebudowana ul. Bohaterów Katynia i wiele innych. W tym roku zainwestowaliśmy w różnych częściach miasta na drogi dzielnicowe łącznie blisko 13,5 mln zł. Systematycznie pracujemy nad tym by Program „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” spełniał potrzeby mieszkańców. Na temat prac przeprowadzonych przy okazji przebudowy ul. Bohaterów Katynia głos zabrał dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie, Mariusz Sikora. – W zeszłym roku zaczęliśmy tę inwestycję przebudowując chodniki, w tym roku została zrealizowana cała reszta. Na odcinku ok. 800 metrów została wymieniona konstrukcja drogi, położona nowa nawierzchnia i krawężniki. Całość za ponad 720 tys. zł. Zrealizowanych zadań jest więcej. Wystarczy przypomnieć przebudowane ul.: Olsztyńską na Zawodziu, Małopolską na Parkitce czy Kasztanową na Wrzosowisku. Są też trwające budowy np. na rakowskim pl. Orląt Lwowskich czy na ul. Kiedrzyńskiej w dzielnicy Tysiąclecie. Planujemy także jeszcze w tym roku wykonać roboty przy przebudowie ul. Kamińskiego – wyliczał Mariusz Sikora.

Poniżej szczegółowe informacje na temat realizacji Programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” w dzielnicach naszego miasta!

W obliczu wielu, zakrojonych na szeroką skalę inwestycji drogowych, które są bądź niedługo będą realizowane w naszym mieście - nie należy zapominać o mniejszych, ale bardzo ważnych dla poszczególnych dzielnic, zadaniach. I tak w ostatnim czasie oddane do użytku zostały m.in. ulice: Małopolska (III etap wraz z odwodnieniem i oświetleniem) w dzielnicy Parkitka, Olsztyńska (od ul. Wesołej do ul. Legionów z zachowaniem historycznych motywów klinkierowych) na Zawodziu, ul. Kasztanowa w dzielnicy Wrzosowiak czy ul. Bohaterów Katynia (Błeszno). To kolejne inwestycje, które pozwalają systematycznie zmieniać oblicze infrastruktury komunikacyjnej nie tylko w centrum miasta i w sieci najważniejszych dróg, ale także w dzielnicach różnych części miasta. Takie jest założenie realizowanego Programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, który został zainicjowany przez Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka.

Inwestycje dzielnicowe zakończone, oddane do użytku:

  • Budowa ul. Małopolskiej III Etap – wraz z odwodnieniem i oświetleniem – ok. 2,5 mln zł (Parkitka) 
  • Przebudowa ul. Olsztyńskiej – od ul. Wesołej do ul. Legionów – ok. 2,1 mln zł (Zawodzie) 
  • Przebudowa ul. Kasztanowej – ok. 0,4 mln zł (Wrzosowiak) 
  • Przebudowa ul. Bohaterów Katynia – ok. 0,7 mln zł (Błeszno)

Łącznie ok. 5,7 mln zł

Realizowane bądź przygotowywane do realizacji w tym roku są także następujące zadania:

  • Budowa ul. Kiedrzyńskiej (Tysiąclecie)- od skrzyżowania z ul. Dekabrystów (wraz z jego przebudowa) do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych (wraz z jego przebudową) – ok. 5 mln zł (dotacja z programu „Schetynówki” 2,35 mln zł) – koniec jesień 2017r.
  • Przebudowa pl. Orląt Lwowskich (Raków) – ok. 1 mln zł – koniec lato 2017r.
  • Przebudowa ul. Kamińskiego (Wrzosowiak) – ok. 1,7 mln zł – postępowanie przetargowe – koniec prac do końca roku.

Koszt powyższych inwestycji to ok. 7,7 mln zł

Łączny koszt inwestycji drogowych w dzielnicach (zarówno zrealizowane, jak i trwające do końca roku) – to ok. 13,4 mln zł.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2018