Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

czwartek, 28 wrzesień 2017 08:31

Nowy pl. Orląt Lwowskich w Częstochowie zmienił się nie do poznania!

Przebudowany pl. Orląt Lwowskich służy już częstochowianom na Rakowie! Prace związane z rewitalizacją zakończyły się w ostatnim tygodniu września. Zadanie zrealizowane zostało kosztem ok. 1,3 mln zł. Środki pochodzą z budżetu miasta. Przypomnijmy, że rewitalizacja tego ważnego dla dzielnicy Raków miejsca jest zwieńczeniem realizowanej już wcześniej inwestycji, która wiązała się z przebudową ulic: Iłłakiewiczówny i Witkiewicza.

Zakres prac budowlanych na placu obejmował m.in.:

  • Przebudowę instalacji podziemnych, wymianę nawierzchni, przy placu zainstalowano nowe meble miejskie (ławki, kosze itd.), zdemontowana została stara fontanna, a na placu wybudowano nową (kilkanaście strumieni wodnych wydobywających się za pomocą instalacji wbudowanej w podłoże) plus zdrój uliczny.
  • Do tego dochodzą nowe nasadzenia zieleni (m.in. żywopłoty, różana rabata, lawenda, cis, irga) maszty, oświetlenie ponadto iluminacja świetlna, która nada wyjątkowego charakteru temu miejscu.

Mieszkańcy mogli zapoznać się po raz pierwszy z nowym obliczem pl. Orląt Lwowskich podczas zorganizowanego przez ZGM w środę pikniku sąsiedzkiego z udziałem m.in. Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2019