Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

mpk

Rozkłady jazdy

bip

Biuletyn informacji publicznej

wtorek, 05 grudzień 2017 15:46

Testy Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Start systemu wiosną!

Podczas briefingu prasowego, który odbył się przy Pasażu Opolczyka zostały ogłoszone szczegóły działania systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Umowa na jego wdrożenie została podpisana 27 listopada. Zadanie wykonuje firma Next Bike specjalizująca się w tego typu przedsięwzięciach na terenie całego kraju. W spotkaniu oprócz przedstawicieli firmy wzięli udział m.in.: prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, pomysłodawcy i koordynatorzy projektu: Małgorzata Iżyńska i Łukasz Kot oraz p.o dyrektora MZDiT, Piotr Kurkowski. – Częstochowianki i częstochowianie długo czekali na rower miejski. Dziś rowery publiczne pojawiły się wreszcie w Częstochowie na kilkudniowe testy – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. - Chcemy się przekonać się jak działa system, czy i jakie uwagi zgłoszą uczestnicy testów. Zależy nam, by na wiosnę cały system funkcjonował już pełną parą i by mogli z niego – bez przeszkód - korzystać wszyscy mieszkańcy oraz odwiedzający nasze miasto turyści.

90 sztuk rowerów przeznaczonych do wspomnianych testów zostało rozlokowanych w dziesięciu stacjach dokujących na terenie miasta. Żeby wziąć udział w sprawdzeniu Roweru Miejskiego należy zgłosić swój akces na adres mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pierwsze 50 osób, które zostaną zarejestrowane, będzie miało możliwość bezpłatnego przetestowania rowerów do północy w piątek (8.12.2017r.). System umożliwiający wypożyczanie rowerów jest „otwarty” tylko dla nich.

– Postępowanie przetargowe było skomplikowane, dlatego możemy w Częstochowie rozpocząć działania teraz. Najważniejsze jednak, że możemy w tym wyjątkowym mieście wdrażać ciekawe rozwiązanie jakim jest system rowerów miejskich. Jestem przekonany, że testy wypadną pomyślnie i udowodnią ponadto, że rowerom nie straszna jest także jesienno-zimowa aura. A wszystkich mieszkańców zaprosimy do korzystania z systemu na wiosnę – tłumaczył Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu firmy Next Bike.

Po zakończeniu kilkudniowych testów rowery trafią do magazynu (10 stacji pozostanie na miejscach). Wrócą wraz z kolejną transzą jednośladów na wiosnę, kiedy system zostanie uruchomiony powszechnie. Docelowo w ramach systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego dostępnych będzie 185 rowerów na 20 stacjach dokujących rozmieszczonych na terenie miasta. Powszechne działanie CRM w przyszłym roku poprzedzi kampania informacyjna przybliżająca szczegóły i zasady korzystania.

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2018