Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

środa, 09 maj 2018 15:18

Stawiamy na estetykę, komfort i bezpieczeństwo podróżowania po Częstochowie

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie poprzez szereg równoległych działań z zakresu bieżącego utrzymania podejmowanych tej wiosny na terenie miasta - stawia sobie za cel ciągłe podwyższanie poziomu komfortu i bezpieczeństwa podróżowania oraz estetyki miasta. Zintegrowane między poszczególnymi, merytorycznymi wydziałami MZDiT działania mają i będą miały swoje rożne oblicza w bieżącym sezonie. Częstochowianie i goście naszego miasta na pewno zauważą wspomnianą pracę. Całość wymienionych aktywności można podzielić na pięć głównych modułów:

  • Odtwarzanie oznakowania poziomego – realizowane na terenie całego miasta (linie, przejścia dla pieszych, oznakowania skrzyżowań itp.), proces rozpoczął się w kwietniu i potrwa do połowy czerwca. Odtworzeniu poddawane jest większość z ok. 90 tys. metrów kwadratowych powierzchni oznakowania poziomego, które mamy w mieście (pod tekstem zdjęcie odtworzonego oznakowania).
  • Remonty cząstkowe nawierzchni ulic– realizowane na terenie całego miasta od kilku tygodni, proces potrwa do końca sezonu budowlanego (w załączniku zestawienie ulic, na których już zrealizowane zostały prace i te zaplanowane do interwencji w najbliższym czasie, lista będzie rozszerzana w miarę dodatkowych potrzeb i środków, którymi MZDiT będzie dysponować na ten cel).
  • Czyszczenie słupków sygnalizacji świetlnej i słupów oświetleniowych z dzikich reklam – pracownicy MZDiT z ekipy interwencyjnej na terenie całego miasta ze szczególnym uwzględnieniem najczęściej użytkowanych skrzyżowań oczyszczają elementy sygnalizacji świetlnej i oświetlenia ulicznego z dzikich reklam szpecących przestrzeń publiczną. Na odświeżone powierzchnie naklejone zostały informacje o zakazie plakatowania, apelujemy do mieszkańców o stosowanie się do tego pouczenia, bo to w naszym wspólnym interesie (pod tekstem zdjęcie oczyszczonego słupka z naklejką).
  • Czyszczenie i naprawy wiat przystankowych – rozpoczął się proces czyszczenia i napraw wszystkich 387 wiat przystankowych w Częstochowie (zarówno autobusowe jak i tramwajowe). Firma wyłoniona w postępowaniu przetargowym zrealizuje w tym roku oprócz trwającego (przez kilkanaście najbliższych dni), jeszcze jeden cykl czyszczenia i napraw infrastruktury przystankowej jesienią tego roku. Ponadto przed szczytem pielgrzymkowych będą podejmowane działania interwencyjne w tym zakresie (pod tekstem zdjęcia z czyszczenia wiat).
  • Oczyszczanie nawierzchni ulic, placów, parkingów i przejść podziemnych– po zakończeniu pozimowych porządków, w ostatnich dniach rozpoczęła się realizacja oczyszczania dróg, placów, parkingów i przejść podziemnych pozostających w zarządzie MZDiT w ramach tzw. stałego utrzymania. Jest to element usługi w ramach umowy podpisanej w bieżącym roku z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym. Dzięki umowie Częstochowa ma zapewnione zimowe i letnie utrzymanie miasta wykonywane specjalistycznym sprzętem do 2020 roku. W porównaniu do roku ubiegłego w tym sezonie zostanie zwiększona częstotliwość letniego czyszczenia części ulic, placów, parkingów i przejść podziemnych. Większość prac wykonywana jest wieczorami i w porach nocnych.

Poniżej charakterystyka i zakres działania na przykładach:

- ulice – w stałym utrzymaniu pod względem oczyszczania pozostaje blisko 200 ulic na terenie Częstochowy, częstotliwość ich oczyszczania w sezonie wiosenno - letnim w zależności od rejonu miasta waha się od 1 do 12 cykli w miesiącu

- place – w stałym utrzymaniu pozostają place o łącznej powierzchni blisko 22 tys. m2, częstotliwość oczyszczania dla każdego placu to 12 cykli w miesiącu

- przejścia podziemne – w stałym utrzymaniu pozostają przejścia podziemne o łącznej powierzchni blisko 3 tys. m2, częstotliwość cyklu oczyszczania dla każdego w zależności od rejonu miasta waha się od 2 do 12 cykli w miesiącu

- parkingi – w stałym utrzymaniu pozostaje 37 parkingów na terenie całego miasta o łącznej powierzchni ponad 38 tys. m2, częstotliwość cyklu oczyszczania dla każdego w zależności od rejonu miasta waha się od 1 do 12 cykli w miesiącu.

Wszystkie powyższe działania są elementem Programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” realizowanego od kilku lat w naszym mieście

ZAŁĄCZNIKI:

docRemonty cząstkowe ulic wiosna 2018

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2019