Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

czwartek, 20 wrzesień 2018 12:27

W centrum miasta powstaje wyjątkowe miejsce. Będzie pięknie jeszcze tej jesieni!

W obecności m.in. prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka, dyrektora MZDiT, Piotra Kurkowskiego i jego z-cy, Mirosława Kuci – Piekarskiego odbyło się spotkanie w terenie z mediami, na którym podjęto temat realizacji inwestycji polegającej na zagospodarowaniu terenu przyległego do ul. Marka Perepeczki (przedłużenie ul. Racławickiej do ul. Staszica). Zebrani zgromadzili się przy placu budowy.

 

- Prace budowlane rozpoczęły się na całego. Cieszę się, że zgodnie z ustaleniami i obietnicami złożonymi w drodze konsultacji społecznych po wybudowaniu nowej drogi teraz zagospodarujemy ten dotąd dziki teren wokół. Dzięki temu oddamy go mieszkańcom m.in. do spędzania wolnego czasu, aktywności i odpoczynku. Wpisuje się to w założenia programu „Kierunek – przyjazna Częstochowa” – podkreślił Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Zagospodarowanie terenu przy ul. Perepeczki to dopełnienie drogowej inwestycji, która połączyła ulicę Racławicką i Staszica (inwestycja zrealizowana w 2017 roku za kwotę ok. 3 mln zł).

 

- Do tej pory wybudowaliśmy nową jezdnię, ciągi pieszo-rowerowe i parkingi – wyjaśnili dyrektorzy częstochowskiego MZDiT, Piotr Kurkowski wraz ze swoim zastępcą, Mirosławem Kucią - Piekarskim.

 

Ta sama instytucja jest też odpowiedzialna za zagospodarowanie terenu przyległego. Do przetargu na realizację II części inwestycji zgłosiło się Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, które zaproponowało kwotę 1,6 mln zł. Zakres prac obejmuje budowę 48 miejsc parkingowych, placu zabaw dla dzieci, w tym placu rowerowego z muldami, a także wybudowanie parku linowego. Będą też ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Prace budowlane zostaną ukończone najpóźniej z końcem listopada tego roku.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2019