Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

czwartek, 02 maj 2019 08:01

Częstochowski "londyńczyk" rozpoczął sezon turystyczny

Przypominamy, że przed nami kolejny sezon z autobusową linią turystyczną „034” w Częstochowie! W pierwszy kurs zadaszony „londyńczyk” będący własnością częstochowskiego MPK wyjechał w południe 1 maja. Analogicznie do lat ubiegłych dla każdej z podróży przystankiem początkowym i końcowym będzie pl. Biegańskiego przy budynku Ratusza Miejskiego. Odjazdy będą miały miejsce o pełnych godzinach od 12 do 18 włącznie (7 przejazdów dziennie). Trasa przejazdu będzie bardzo zbliżona do już znanej, która wiedzie po ulicach Śródmieścia i okolicach centrum i jasnogórskiego klasztoru. Dzięki narracji prowadzonej przez przewodników PTTK będziemy mogli zza okien autobusu poznawać na nowo historię wyjątkowych miejsc mijanych na trasie. Przejazdy autobusową linią turystyczną „034” podobnie jak przed rokiem będą bezpłatne. Według szacunków w zeszłym sezonie z tej komunikacyjnej atrakcji naszego miasta skorzystało około 38 tysięcy pasażerów.

 W dniach 1-5 maja linia turystyczna „034” kursować będzie codziennie, w pozostałe dni maja i w czerwcu tylko w weekendy. Częstotliwość kursowania zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). Wówczas poza poniedziałkami przeznaczonymi na konserwację techniczną pojazdu, kiedy to „034” nie będzie wyjeżdżał z zajezdni, autobus będzie woził pasażerów we wszystkie pozostałe dni tygodnia. We wrześniu, na zakończenie sezonu, „034” ponownie będzie pojawiał się na trasie tylko w weekendy.

 Kursy obsługiwane będą zakupionym przez MPK „londyńczykiem” z zamkniętym dachem (drzwi z prawej strony umożliwiają bezpieczne korzystanie ze stałych przystanków na trasie). Nie wykluczone, że ponownie miejski przewoźnik wypożyczy do obsługi na okres letni wersję „cabrio”. Na razie jednak nie można jeszcze tego przesądzić, trwają prace nad znalezieniem optymalnej oferty. O ewentualnych efektach wspomnianych negocjacji oraz potencjalnie innych zmianach i udogodnieniach poinformujemy w osobnych komunikatach.

 Do zobaczenia na pokładzie „034”!

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2021