Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

wtorek, 03 wrzesień 2019 07:41

Przebudowa ulicy Korfantego na ukończeniu – wizyta na terenie budowy

Informujemy, że prace budowlane przy realizacji gruntownej przebudowy ul. Korfantego pomiędzy Rondem Szwejkowskiego a Skwerem Lotników w Częstochowie wkroczyły w finalną fazę. W miniony weekend na wspomnianym odcinku, pod całkowitym zamknięciem dla ruchu, układana była warstwa ścieralna nawierzchni. W obecności inspektorów nadzoru i z-cy dyrektora MZDiT, Piotra Kurkowskiego oraz pracowników firmy wykonawczej, pracom przyglądali się przedstawiciele władz miejskich: prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący częstochowskiej Rady Miasta, Zdzisław Wolski i wiceprzewodniczący Łukasz Kot.

Podczas wizytacji 2,5 km odcinka budowanej drogi, zadowolenia z postępów prac nie ukrywał prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. Gospodarz miasta zwrócił także uwagę na to, że to strategiczne zadanie drogowe będzie miało wpływ nie tylko na poprawę warunków drogowych, ale także na biznesowy rozwój miasta. Budowana infrastruktura bowiem znacznie poprawi obsługę m.in. licznych terenów inwestycyjnych znajdujących się w sąsiedztwie. – To kolejna inwestycja w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, która jednocześnie będzie oddziaływać na aspekty ekonomiczne i przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego miasta – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk.

Przebudowa ul. Korfantego, której wartość oscyluje w okolicach 22,5 mln zł zakończy się za miesiąc.

Zakres prac: wykonanie jezdni ul. Korfantego o szerokości 7 metrów, przebudowę istniejących skrzyżowań (korekta łuków i wymiana nawierzchni na wlocie), wykonanie ciągu pieszo-rowerowego po prawej stronie na całym odcinku oraz po lewej stronie do zjazdu na teren huty przed skwerem Lotników,  wykonanie odcinków ciągu pieszego w obrębie skrzyżowań i przy przystankach autobusowych, budowę miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych, przebudowę skweru Lotników w celu wydzielenia pętli dla zawracania autobusów, wykonanie kanalizacji deszczowej oraz budowę nowego oświetlenia.

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2020