162 nowe parkomaty na wiosnę i nowa mapa Strefy Płatnego Parkowania

Informujemy, że na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Częstochowie wymieniona zostanie cała, stacjonarna infrastruktura umożliwiająca regulowanie opłat za postój. 162 nowe parkomaty staną w najbardziej dostępnych miejscach w granicach SPP.

Instalacja pierwszych egzemplarzy rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Komplet nowych automatów ma służyć kierowcom w naszym mieście już w połowie maja tego roku. Nowoczesne parkomaty oprócz standardowej opcji uiszczania opłat wyliczoną gotówką w bilonie (maszyny nie wydają i nie będą wydawać reszty) będą umożliwiać szereg sposobów płatności bezgotówkowych. Będą to np. płatność metodą bezstykową w technologii PayPass, PayWave oraz blikiem. Możliwe będzie także wykupienia e-biletu bez potrzeby wracania się do pojazdu. Dostępna będzie także funkcja przedłużania wykupionego czasu parkowania. Co ważne – w celu usprawnienia transakcji i ich kontroli, w nowych parkomatach - konieczne będzie wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu przy każdorazowym zakupie biletu - co pozwoli na łatwiejszy sposób weryfikacji pojazdów oraz rozpatrzenia ewentualnych reklamacji. Obsługa parkomatów będzie odbywać się poprzez czytelne i intuicyjne kolorowe ekrany dotykowe o przekątnej 7,5”. Zakup parkomatów i stosownych systemów integrujących całość kosztował ponad 6,5 mln zł brutto i został zrealizowany przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie.

Warto przypomnieć ponadto, że do sprawnego zakupu biletów postojowych w częstochowskiej Strefie Płatnego Parkowania do dyspozycji kierowców pozostają aplikacje 6 operatów płatności mobilnych. Przypominamy także, że w ślad za niedawną uchwałą Rady Miasta Częstochowy teren Strefy Płatnego Parkowania w Częstochowie ulegnie zmianie od 4 maja.

Szczegóły w załącznikach do wglądu poniżej

pdfUchwała Rady Miasta Częstochowy z dnia 18 lutego 2021 r. zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości i sposobu pobierania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania na terenie miasta Częstochowy

Mapa rozszerzonej Strefy Płatnego Parkowania

 

Wróć do początku strony