Jesienna ofensywa budowlana na częstochowskich drogach

Jesień upływa na ulicach Częstochowy pod znakiem realizacji szeregu kolejnych inwestycji drogowych. Intensywne prace budowlane trwają w różnych dzielnicach miasta m.in. na granicy Lisińca i Grabówki w ciągu ul. Rybackiej, przy przebudowie ul. Brzeźnickiej od ul. Dekabrystów do Promenady Niemena na Tysiącleciu czy na budowie ul. Suchej w dzielnicy Zawodzie.

- Pomimo obiektywnych przeciwności, związanych obecnie także z epidemią, krok po kroku realizujemy zadania drogowe, których oczekują mieszkańcy częstochowskich dzielnic. Nie możemy się ograniczać tylko do dużych, unijnych inwestycji. Oczywiście nie sposób wielu potrzeb lokalnych w tym zakresie zaspokoić jednocześnie, ale dzięki obecnym, jesiennym pracom, na które udało się wygospodarować środki, odsetek dzielnicowych ulic i chodników wymagających w mieście pilnej przebudowy, znowu się zmniejszy – mówi prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Wymienione inwestycje zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku. Prace przy ulicach: Rybackiej i Brzeźnickiej skupiają się głównie na regulacji urządzeń w jezdni wraz z wymianą nawierzchni i poprawą zjazdów po wymianie krawężników. Ich koszt to odpowiednio: 422 tys. zł i 476 tys. zł.

Szerszy zakres prac realizowany jest za kwotę blisko 2,4 mln zł w ulicy Suchej na Zawodziu. Tam m.in. przeprowadzana jest:

  • budowa konstrukcji drogi i nawierzchni, budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych
  • budowa chodnika obustronnego, zjazdów indywidualnych i publicznych, przebudowa sieci teletechnicznej
  • budowa zatok postojowych, budowa kanału deszczowego, budowa oświetlenia ulicznego.

O kolejnych realizacjach na terenie miasta w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie poinformujemy niebawem.

Wróć do początku strony