Początek przebudowy al. Wojska Polskiego w Częstochowie. Wykonawca rozpoczyna wygrodzenia placu budowy AKTUALIZACJA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dnia 02.08.2021 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na przebudowywanym odcinku Alei Wojska Polskiego. 

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że w ślad za uzgodnieniami z wykonawcą przebudowy al. Wojska Polskiego (dawna „DK-1”) od 19.07 (poniedziałek) rozpoczęło się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu, której założenia zostały przedstawione opinii publicznej przed dwoma tygodniami.

Proces wprowadzania zmian na okoliczność gruntownej przebudowy w ciągu „DK-1” i na skrzyżowaniach przyległych będzie postępował sukcesywnie w kierunku północnym od strony ul. Rakowskiej. Wykonawca zapowiada, że wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu wraz z likwidacją przeszkód, wytyczeniem przewiązek, ustawieniem wygrodzeń i instalacją pełnego oznakowania w pionie i poziomie potrwa od kilku do kilkunastu dni. Kierowcy więc w najbliższym czasie powinni być przygotowani na pojawienie się w każdej chwili zapowiadanych rozwiązań zgodnie z przybliżanymi niedawno schematami. Fizyczne wprowadzenie założeń tymczasowej organizacji ruchu umożliwi rozpoczęcie właściwych prac budowlanych w ramach inwestycji.

Szczegóły w linku Wielkie zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w Częstochowie od lipca – utrudnienia

* W założeniach z linku zaszła jedna, kosmetyczna zmiana – aktywne pozostanie połączenie al. Wojska Polskiego z ul. Brzozową ułatwiające obsługę Centrum Handlowego „Jagiellończycy”.

Przebudowa al. Wojska Polskiego będzie największą i najbardziej kosztowną inwestycją drogową we współczesnej historii miasta. Koszt zakresu z umowy to ponad 179 mln zł. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem ze środków UE. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

Schematy wprowadzanej organizacji ruchu na najważniejszych skrzyżowaniach dostępne są w załącznikach. Podobnie jak przykładowa wizualizacja stanu docelowego jednego ze skrzyżowań tj. al. Wojska Polskiego z ul. Krakowską.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Wizualizacja nowego układu drogowego ulic: Aleja Wojska Polskiego, Krakowska i Rejtana
Wizualizacja nowego układu drogowego

jpgMapka uproszczona - skrzyżowanie ul. Krakowskiej z ul. Rejtana

jpgMapka uproszczona - skrzyżowanie pod estakadą

pngMapka uproszczona - skrzyżowanie z ul. Rakowską

pngMapka uproszczona - skrzyżowanie z ul. Legionów

pdfOrganizacja ruchu ul. Legionów

pdfOrganizacja ruchu ul. Krakowska

pdfOrganizacja ruchu ul. Bór

pdfOrganizacja ruchu ul. Równoległa

pdfOrganizacja ruchu ul. Powstańców Śląskich

pdfOrganizacja ruchu Al. Pokoju

pdfOrganizacja ruchu ul. Bohaterów Katynia

pdfOrganizacja ruchu ul. Rakowska 

Wróć do początku strony