Rozkręca się sezon na roboty drogowe, ekipy wykonawców wracają na budowy

Sezon budowlany nabiera tempa. Ekipy wykonawców przeprowadzające lokalne inwestycje na częstochowskich drogach pojawiły się już na większości placów budowy. Część zadań jest kontynuowana od zeszłego roku, a w pozostałych lokalizacjach, po przekazaniu terenu, roboty dopiero się zaczynają. Prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk, wizytował w ostatnich dniach dwie tego typu budowy spośród kilkunastu podobnych, drogowych realizacji w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, wykonywanych wiosną na naszych ulicach.

Ulica Brzezińska w dzielnicy Błeszno przebudowywana jest na całej szerokości od skrzyżowania z ul. Bohaterów Katynia do ul. Załogi (termin zakończenia 31.05.2021 r. - koszt 750 tys. zł). Aktualnie trwają tam prace ziemne, regulacje zjazdów, przyłączy, budowa chodników, a następnie wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni.

Natomiast ulica Łukasińskiego na Rakowie przebudowywana jest na całej szerokości od skrzyżowania z łącznikiem z al. Pokoju do skrzyżowania z ul. Okrzei (termin oddania do użytku 30.04.2021 r. - koszt 785 tys. zł). Prace są tam zaawansowane w ponad 90 procentach, pozostały do zakończenia roboty brukarskie, przyłączeniowe i w obrębie zjazdów, konieczne do wykonania są też: kosmetyka zieleni i sprzątanie.

W następnych tygodniach podobne raporty zdamy z kolejnych placów budowy drogowych inwestycji w naszym mieście.

 

Przebudowa ulicy Brzezińskiej
Przebudowa ulicy Brzezińskiej
Prezydent Miasta Częstochowy na remontowanym odcinku drogi
Przebudowa ulicy Brzezińskiej
Wizyta Krzysztofa Matyjaszczyka na placu budowy - przebudowa ulicy Łukasińskiego
Wizyta Krzysztofa Matyjaszczyka na placu budowy - przebudowa ulicy Łukasińskiego
Prezydent Miasta Częstochowy na wyremontowanym odcinku ulicy Łukasińskiego
Wyremontowany odcinek ulicy Łukasińskiego
Wróć do początku strony