Skwer Kaliny Jędrusik i ul. Odlewników z nowoczesnym oświetleniem

W ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, na zlecenie częstochowskiego MZDiT kolejne place i ulice naszego miasta uzbrajane są w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie uliczne. Kolejna tego typu inwestycja została zrealizowana na przykład w dzielnicy Tysiąclecie.

W sąsiedztwie powstającego Parku Wodnego, na Skwerze im. Kaliny Jędrusik, popularnym terenie zielonym wśród mieszkańców tej części miasta, zainstalowane zostało oświetlenie parkowe, które pozwoli na bardziej bezpieczne i komfortowe korzystanie z tego miejsca. W ramach zadania wybudowano kablową linie oświetleniową oraz zamontowano 18 szt. aluminiowych słupów oświetlenia parkowego wraz z energooszczędnymi oprawami typu LED. Koszt robót budowlanych wyniósł blisko 75 tys zł.

Jednocześnie w innej części miasta, wzdłuż ul. Odlewników, zostało wykonane kolejne zadanie oświetleniowe. W ramach inwestycji wybudowano kablową linie oświetleniową i zamontowano 24 szt. aluminiowych słupów oświetlenia ulicznego wraz z energooszczędnymi oprawami typu LED oraz dokonano modernizacji kanalizacji technicznej. Koszt robót budowlanych to ponad 250 tys. zł.

Jeszcze w tym roku czeka nas realizacja kolejnych ważnych zadań oświetleniowych na terenie naszego miasta, o których będziemy na bieżąco informować.

Wróć do początku strony