Aktualności
poniedziałek, 02 styczeń 2017 11:13

Aktualne trasy objazdowe linii nr 1, 2, 3, 25, 30, 33, 80 i 92

Aktualne trasy objazdowe  linii nr 1, 2, 3, 25, 30, 33, 80 i 92

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie przypomina, że w związku trwającymi robotami drogowymi linie nr 1, 2, 3, 25, 30, 33, 80 i 92 mają nadal zmienione trasy.

Linie nr 1, 2 i 3 kursują tylko do i z przystanku PROMENADA NIEMENA. Pozostałą część trasy linii tramwajowych w dz. Północ obsługuje zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona jako linia nr 92 oraz w godz. nocnych na całej trasie linia nr 80 również obsługiwana autobusami. Z uwagi na prowadzone prace przy przejściu podziemnym linie 80 i 92 w kierunku pętli FIELDORFA-NILA od 30.12.2016 roku kursują z alei Armii Krajowej od przystanku PROMENADA NIEMENA przez aleję Wyzwolenia do końcowego przystanku BACZYŃSKIEGO.   Przejazdy linii nr 80 i 92 w kierunku centrum nadal odbywają się z alei Wyzwolenia przez Fieldorfa-Nila i Michałowskiego z powrotem do alei Wyzwolenia i dalej bez zmian. Dla ww. linii w kierunku ulicy Fieldorfa-Nila ponownie jest dostępny przystanek IWASZKIEWICZA zlokalizowany bezpośrednio za skrzyżowaniem alei Wyzwolenia       z ulicą Wańkowicza. W przejazdach w kierunku pętli FIELDORFA-NILA przestają obowiązywać przystanki IWASZKIEWICZA i SCHILLERA (przy Michałowskiego) oraz MICHAŁOWSKIEGO           i BACEWICZ (przy Fieldorfa-Nila).

Linia nr 25 w dz. Północ w obu kierunkach nadal kursuje objazdem przez ulicę Michałowskiego zamiast przez aleje Wyzwolenia i Fieldorfa-Nila.

Również nadal obowiązuje podział linii nr 30 na dwie odrębne linie oznaczone jako 30 i 33.

Linia nr 30: (Jaskrów) Batalionów Chłopskich, Warszawska, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Kościuszki, II Aleja NMP, I Aleja NMP, Mirowska, Nadrzeczna, Warszawska, Batalionów Chłopskich, (Jaskrów). Trasa obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 33:
kierunek Wąsosz: Piłsudskiego, II Aleja NMP, Kilińskiego, Racławicka, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Korczaka, Bohaterów Monte Cassino, Jagiellońska, Sabinowska, Dźbowska, Powstańców Warszawy, Gościnna (Wąsosz).
kierunek Piłsudskiego: (Wąsosz) Gościnna, Powstańców Warszawy, Dźbowska, Sabinowska, Jagiellońska, Bohaterów Monte Cassino, Śląska, II Aleja NMP, Katedralna, Ogrodowa, Piotrowska, Piłsudskiego.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

Copyright MZDiT Częstochowa © 2017