Aktualności
czwartek, 26 marzec 2020 13:33

Od 1 kwietnia 2020 r. ograniczenie w kursowaniu tramwajów i linia zastępcza nr 123

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że w związku z wprowadzeniem następnego etapu przebudowy torowiska tramwajowego w Częstochowie od 1 kwietnia 2020 r. do odwołania, zostaje zawieszone kursowanie tramwajów na odcinku Północ – Tysiąclecie – Śródmieście – Zajezdnia MPK. Spowoduje to następujące zmiany w funkcjonowaniu linii komunikacyjnych:

Linia nr 1 (tramwajowa) zostanie skrócona do relacji Kucelin – Zajezdnia MPK. Ze względu na trwającą przebudowę pętli tramwajowej przy Rezerwacie Archeologicznym, w dalszym ciągu nie kursuje linia nr 2, a wszystkie kursy „jedynki” są wykonywane do Kucelina.

Linia nr 3 (tramwajowa) zostanie skrócona do relacji Stadion Raków – Zajezdnia MPK.

Linia nr 123. Będzie to zastępcza linia autobusowa „za tramwaj”, kursująca w relacji Fieldorfa-Nila – Zajezdnia MPK. Wykaz lokalizacji przystanków linii nr 123 będzie dostępny w osobnej informacji (komunikat 14a/2020), przy czym mogą one ulec zmianie na etapie prowadzonych prac budowlanych. Autobusy linii nr 123 będą kursować z częstotliwością od 5 minut w dni robocze w godzinach szczytu do 10 minut wieczorami oraz w niedziele i święta. Bilety jednorazowe zachowują ważność przy przesiadkach między liniami tramwajowymi a autobusami linii nr 123.

Przepraszamy za utrudnienia.

docLista obsługiwanych przystanków na linii 123 - autobus ,,za tramwaj"

 

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

Copyright MZDiT Częstochowa © 2020