Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 czerwiec 2019 08:59

Przebudowa torowiska tramwajowego po wschodniej stronie Estakady od poniedziałku 2019-06-10 godz. 8.30

Od poniedziałku 10 czerwca Konsorcjum NDI  przeprowadzi remont  torowiska tramwajowego po wschodniej stronie Estakady na skrzyżowaniu al. WP z al. Pokoju. Jezdnia w tym miejscu będzie zamknięta dla ruchu kołowego i stanie się drogą bez przejazdu. Dla objazdu, zamkniętej jezdni, skręcający w prawo z al. WP w al. Pokoju, mogą  wykorzystać al. Pokoju do Ronda Reagana, a dalej ulice: Szpitalną, Olsztyńską, Orlik-Rückemana i Legionów do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego.

Jadący z ulicy Jagiellońskiej, którzy na skrzyżowaniu z al. WP nie będą mogli skręcić, jak dotąd, w lewo pod Estakadą, mogą zamiast tego skręcić w prawo w al. WP, zawrócić na węźle „Rakowska”, a następnie pojechać aleją Wojska Polskiego na północ (w tym Estakadą obok zamkniętej dla ruchu jezdni).     

Obie Trasy Objazdu, przedstawia w uproszczeniu, dołączona do Informacji  Mapka.  

Zwracamy uwagę, że aleja Pokoju, jest w przebudowie (przebudowa torowiska tramwajowego) jednak przejazd przez torowisko tramwajowe na skrzyżowaniu z ul. Próchnika będzie przywrócony. Czasowe zmiany w organizacji ruchu spowodują utrudnienia w ruchu i kolejki pojazdów w tej części miasta zwłaszcza w rejonie Estakady. Zmiany trasach autobusów komunikacji publicznej, opisuje dokładnie odrębna informacja, umieszczona na stronie internetowej MZDiT.

Prosimy użytkowników dróg i pasażerów komunikacji publicznej o wyrozumiałość i przepraszamy za przejściowe utrudnienia w ruchu. Bezpośrednio po tym Etapie Robót nastąpi kolejny, to jest  remont  torowiska tramwajowego  po zachodniej stronie Estakady.

ZAŁĄCZNIKI:

pdfMapka organizacji ruchu