Budujemy drogową bramę jury - trwają roboty przy przedłużeniu ul. Korfantego

Trwa realizacja jednej ze strategicznych inwestycji drogowych w Częstochowie.

Budowa przedłużenia ul. Korfantego do ul. Bugajskiej. Za niespełna 60 mln zł mieszkańcy miasta zyskają dzięki niej alternatywne połączenie drogowe z DK-46 - wylot na jurę i w stronę Jędrzejowa/Kielc, a piesi i rowerzyści zaś komfortową infrastrukturę do rekreacji, która zepnie z miastem istniejącą na granicy Częstochowy i Olsztyna sieć ciągów pieszo – rowerowych. Ponadto firmy prowadzące duże zakłady przemysłowe na terenach aktywności gospodarczej naszego miasta, będą dysponowały znakomitym zapleczem komunikacyjnym. To kontynuacja inwestycji przeprowadzonej w ciągu ul. Korfantego pomiędzy rondem Szwejkowskiego a Skwerem Lotników, którą Miasto zrealizowało przed kilkoma laty.

W radzie budowy zorganizowanej w terenie uczestniczył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Towarzyszyli mu m.in. przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie i firmy wykonawcy prac.

- Na tej budowie zyskają wszyscy zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i inwestorzy ze specjalnej strefy ekonomicznej. Trzymam kciuki za szybki i pozytywne zakończenie robót – powiedział podczas spotkania na placu budowy prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Prace budowlane postępują zgodnie z planem. Ich finał zgodnie z zapisami umownymi przewidziano najpóźniej na jesień przyszłego roku.

Zakres prac przy budowie przedłużenia ul. Korfantego do ul. Bugajskiej w Częstochowie obejmuje:

• wykonanie konstrukcji jezdni, poboczy, ciągów pieszo rowerowych, chodników, zatok autobusowych nowej drogi oraz przebudowywanych dróg towarzyszących w tym niezbędnych łączników i łącznic
• budowę obiektu kolejowego relacji Częstochowa – Kielce
• budowę obiektu drogowego w ciągu jednej z łącznic nad ciągiem pieszo – rowerowym
• budowę odwonienia
• przebudowę sieci: wodociągowej, gazowej itp.
• budowę pełnego oświetlenia drogowego
• przebudowę kanalizacji kablowej
• budowę kanału technologicznego
• budowę infrastruktury przystankowej
• zagospodarowanie zieleni

Realizacja zadania kosztuje 59 mln zł, z czego 30 mln zł stanowić będzie dofinansowanie uzyskane przez miasto z Funduszu Inwestycyjnego Polskiego Ładu, a pozostała kwota zostanie zabezpieczona ze środków własnych miasta. Zakończenie inwestycji - zgodnie z umową – to październik 2024 r. Wykonawcą prac wybranym w procedurze przetargowej jest firma Strabag. Przepraszamy za utrudnienia budujemy dla Was!

Pod tekstem zdjęcia ze spotkania w terenie oraz foto placu budowy z lotu ptaka.

Wróć do początku strony