E-sklep z abonamentami postojowymi - preferencyjna cena dla mieszkańców

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że w reakcji na wnioski naszych kierowców, z początkiem roku uruchomiony został sklep internetowy służący do zakupu abonamentów postojowych obowiązujących w częstochowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Opcja ta dostępna jest poprzez specjalną platformę z e-sklepem. Aby skorzystać z tej formy zakupu należy najpierw założyć konto na stronie https://esklep.mzd.czest.pl/. Po założeniu konta możemy w pełni skorzystać z możliwości e-sklepu i dokonać zakupu wybranego przez nas abonamentu. Poniżej kod QR z przekierowaniem.

Przed dokonaniem zakupu zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym pod linkiem https://esklep.mzd.czest.pl/content/8-regulamin

Za pośrednictwem e-sklepu Klient może zakupić na wskazany numer rejestracyjny następujące abonamenty:

• abonament postojowy mieszkańca danego rejonu Strefy Płatnego Parkowania w Częstochowie(kwartalny) – 90,00 zł
• abonament postojowy mieszkańca Częstochowy (miesięczny) – 150,00 zł
• abonament postojowy osoby niepełnosprawnej (kwartalny) – 60,00 zł
• oraz abonamenty postojowe jednodniowe, tygodniowe i miesięczne dostępne dla wszystkich, odpowiednia za – 21,00 zł, 100,00 zł, 400,00 zł

Informujemy również, że przestała funkcjonować możliwość wykupienia abonamentów poprzez wysłanie stosownego wniosku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jednocześnie warto podkreślić, że zmiana cen abonamentu miesięcznego stawiająca w uprzywilejowanej sytuacji mieszkańców Częstochowy wynika z faktu, że to osoby miejscowe, powinny mieć dostęp do takich zakupów miesięcznych w preferencyjnych cenach. Ponadto jest to jeden z elementów szerszej oferty miejskiej mającej zachęcić osoby funkcjonujące i pracujące w mieście, a mieszkające w jego obrębie tuż za granicami administracyjnymi, do meldowania się w Częstochowie. Podkreślamy jednak, że ceny jednostkowe biletów dla wszystkich parkujących w strefie pozostały w niezmienionej stawce bez wyjątku.

Wróć do początku strony