Finał rozbiórki estakady, zobaczcie jak będą wyglądały nowe. Sprawdźcie też harmonogram kolejnych prac na DK-1

W ślad za zapowiedziami wykonawcy przebudowy DK-91 (dawna DK-1) - al. Wojska Polskiego w Częstochowie - informujemy, że rozbiórka estakady na Rakowie wkracza w końcową fazę. Równolegle trwają inne prace, ponadto w następnym tygodniu rozpoczną się kolejne etapy robót rożnych branż na zamkniętych odcinkach zgodnie z poniższym harmonogramem.

 

1.Kontynuacja rozbiórki estakady (przęseł i filarów już nie ma, ale na rozbiórkę czekają fundamenty, przyczółki i mury oporowe na dojazdach do nieistniejącej już estakady).
2.Frezowanie zamkniętej jezdni na kierunku „Katowice” na odcinku I (km od 0+000 do 1+620) i odcinku II (km od 3+900 do 5+489).
3.Rozpoczęcie robót związanych z przebudową gazociągu w okolicy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Rejtana.
4.Rozpoczęcie robót w zakresie przebudowy kolizji elektroenergetycznych na odcinku nr I (km od 0+000 do 1+620).
5.Rozpoczęcie od poniedziałku 20.09 rozbiórki mostu nad rzeką Wartą. Tutaj rozbiórka będzie następowała etapami, dzięki czemu ciągłość ruchu na obiekcie zostanie zachowana.

Prosimy o stosowanie się do funkcjonującej organizacji ruchu i oznakowania oraz zachowanie ostrożności w obrębie całego placu budowy. O kolejnych szczegółach realizacji prac będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy za niedogodności, budujemy dla Was!

Poniżej do wglądu wizualizacje statyczne i dynamiczne nowych obiektów, które powstaną w ramach tej największej we współczesnej historii miasta inwestycji drogowej.

Wizualizacja nowego układu drogowego w ul. Legionów, ul. Krakowskiej oraz nowej estakady w Al.Pokoju (animacja/wideo)

Wizualizacja nowej estakady na na Rakowie
Wizualizacja nowej estakady na na Rakowie
Wizualizacja nowej estakady na na Rakowie
 
Wróć do początku strony