Montaż stalowej konstrukcji kolejnego wiaduktu na budowie al. Wojska Polskiego

Wykonawca budowy nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie realizuje montaż konstrukcji kolejnego, dwupoziomowego skrzyżowania, które powstaje w ramach tej największej we współczesnej historii miasta inwestycji drogowej.

Stalowe belki zostały przetransportowane na skrzyżowanie z ulicami Rejtana i Krakowską w nocy z poniedziałku na wtorek, po czym ekipy budowlane przystąpiły do osadzania i scalania elementów. Przypomnijmy, że w zakresie zadania jest budowa trzech dwupoziomowych skrzyżowań: u zbiegu al. Wojska Polskiego z ul. Jagiellońską i al. Pokoju (w miejscu dawnej estakady), przy Rejtana/Krakowskiej oraz na wysokości ul. Legionów. Ze względu na strategiczne znaczenie tych konstrukcji miasto uzyskało ostatnio dodatkowe dofinansowanie na realizacje prac o czym poinformował opinię publiczną prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. Mowa o blisko 7,2 mln euro w konkursie „Łącząc Europę” na europejskie projekty poprawiające możliwości transportowe i płynność ruchu. Dofinansowanie zwiększy udział funduszy unijnych w największej miejskiej inwestycji drogowej, związanej z dawną DK-1. Przepraszamy za utrudnienia, budujemy dla Was!

Sfinansowano przez Unię Europejską. Wyrażone opinie i poglądy są wyłącznie poglądami autora (autorów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Komisji Europejskiej. Ani Unia Europejska, ani organ przyznający finansowanie nie mogą ponosić za nie odpowiedzialności.

Wróć do początku strony