PILNE! Początek budowy nowego obiektu w miejscu starej estakady - duże utrudnienia na osi al. Pokoju - ul. Jagiellońska

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że od 7 października wykonawca przebudowy al. Wojska Polskiego rozpocznie budowę nowego obiektu w miejscu starej estakady na Rakowie.

Pierwszym elementem, który zostanie wybudowany będzie jedna z masywnych podpór. Z uwagi na rozpoczynające się tego dnia prace budowlane ograniczony zostanie przejazd na osi al. Pokoju – ul. Jagiellońska w obu kierunkach.

• Przez pierwszy tydzień wspomnianych prac od strony al. Pokoju czynny będzie tylko jeden pas, z którego będzie można przejechać skrzyżowanie na wprost w kierunku ul. Jagiellońskiej i skręcić z niego w prawo w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa). Nie można będzie skręcić w lewo z al. Pokoju w al. Wojska Polskiego (kierunek Katowice) – objazd przez ul. 11 listopada do ul. Rakowskiej i dalej do al. WP.
• Przez pierwszy tydzień wspomnianych prac od strony ul. Jagiellońskiej czynny będzie jeden pas do skrętu w lewo w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa) i dwa pasy do jazdy na wprost w al. Pokoju. Możliwy będzie także skręt z ul. Jagiellońskiej w prawo w al. Wojska Polskiego (kierunek Katowice).

Po pierwszym tygodniu prac zostanie wprowadzona organizacja ruchu, która będzie obowiązywać w tym miejscu przynajmniej do końca tego roku.

• Przez ten czas udrożniony zostanie także drugi pas do jazdy na wprost z al. Pokoju w ul. Jagiellońską (który będzie okresowo przymykany w zależności od postępu robót). Dalej możliwy będzie skręt w prawo w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa) i niemożliwy skręt w lewo w al. Wojska Polskiego (kierunek Katowice), konieczna jazda objazdem.
• Przez ten czas utrzymane zostaną dwa pasy do jazdy na wprost z ul. Jagiellońskiej w al. Pokoju (jeden z nich będzie okresowo przymykany w zależności od postępu robót). Dalej możliwy będzie skręt z jednego pasa w lewo w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa), a także skręt z ul. Jagiellońskiej w prawo w al. Wojska Polskiego (kierunek Katowice).

Ruch w obrębie skrzyżowania na osi północ – południe w ciągu al. Wojska Polskiego będzie odbywał się bez zmian, zgodnie z obowiązującą tam od początku przebudowy dawnej DK-1 organizacją ruchu. Przez skrzyżowanie czynny pozostanie także przejazd tramwajów we wszystkich kierunkach.

Z uwagi na powyższe zalecamy ograniczenie przejazdów al. Pokoju w obrębie utrudnień tylko do niezbędnych celów. Z powodu prac przejazd zostanie bowiem mocno spowolniony, w szczególności w godzinach rannych i popołudniowych szczytów. Przejechanie wówczas al. Pokoju do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego i Jagiellońską może zająć nawet kilkadziesiąt minut. Jeśli to możliwe omijajmy więc przejazd przez to miejsce drogami alternatywnymi, zrezygnujmy z przejazdów jeśli to możliwe lub korzystajmy z komunikacji tramwajowej.

Poniżej mapy ze szczegółowymi rozwiązaniami tymczasowej organizacji ruchu.

Przypomnijmy, że prace są elementem największej we współczesnej historii Częstochowy, drogowej inwestycji budowlanej czyli przebudowy al. Wojska Polskiego od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej w Częstochowie. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

pdfRzut zmian w pierwszym tygodniu

pdfRzut zmian obowiązujących do końca roku

Wróć do początku strony