Przedłużenie ul. Jesiennej do ul. Bór gotowe, cała droga niebawem będzie przejezdna

Trwają odbiory techniczne rozbudowy ul. Jesiennej do ul. Bór w Częstochowie. Po ich zakończeniu i wypełnieniu się formalności będzie można podróżować nowym odcinkiem drogi od łącznika z ul. Jagiellońską do ul. Rydza – Śmigłego. Po nowym śladzie drogi nie można jeszcze legalnie się poruszać ze względu na konieczność dopuszczenia drogi do użytkowania przez m.in. służby nadzoru budowlanego (konieczne procedury powinny zakończyć się jeszcze w maju). Wspomniane odbiory techniczne ulicy Jesiennej dotyczą także przebudowanego odcinka w istniejącym śladzie od ul. Grzybowskiej, z czynnym już przejazdem kolejowym, do ulicy Rydza Śmigłego (można jeździć tym odcinkiem za zgodą kierownika budowy).

W spotkaniu podsumowującym dotychczas wykonane prace i realizowane odbiory techniczne wziął dziś udział prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. Towarzyszyli mu przedstawiciele wykonawcy robót i Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

Na odbieranych odcinkach budowy prace zasadnicze zostały zakończone. Pozostały, krótki odcinek ul. Jesiennej tj. od al. 11 Listopada do skrzyżowania z ul. Grzybowską, będzie wykonany do końca czerwca. tego roku. Wówczas inwestycja będzie w pełni służyła mieszkańcom stanowiąc spójną całość.

Przypomnijmy, że ta ważna dla południowej części miasta inwestycja drogowa, realizowana w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, znacznie poprawi układ komunikacyjny, który funkcjonuje w tym rejonie. Będzie to istotna alternatywa komunikacyjna dla południowych dzielnic i ruchu międzydzielnicowego. Koszt całości zadania wyniosł ok. 15, 5 mln zł z czego ponad 4,4 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a cała reszta to środki własne z budżetu miasta Częstochowy.

W ramach inwestycji wykonane zostały między innymi:


 • • Nowa jezdnia o długości niespełna 1,2 km wraz z chodnikami po obu stronach drogi,
  • Odwodnienie drogi na całej jej długości,
  • Ścieżka rowerowa o długości niespełna 1,2 km,
  • Modernizacja oświetlenia na całej długości drogi,
  • Przebudowa 6 skrzyżowań ( w tym 1 rondo) oraz 3 zatoki autobusowe,
  • Nowe zagospodarowanie terenu zielenią podnoszące jakość przestrzeni publicznej.
Wróć do początku strony