Wiaty - bramki instalowane przy stadionie Rakowa na stulecie klubu

Wiaty - bramki instalowane przy stadionie Rakowa na stulecie klubu

Z inicjatywy władz miasta, w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie,

Miejski Zarząd Dróg i Transportu rozpoczął wczoraj realizację wyjątkowej inwestycji komunikacyjnej w częstochowskiej dzielnicy Raków. Na dwóch przystankach przy stadionie miejskim zainstalowane zostaną wiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich.

Pierwszą z nich symbolicznie przekazano w trakcie instalacji podczas środowego spotkania prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka i jego zastępcy, Jarosława Marszałka z prezesem Rakowa, Wojciechem Cyganem i przewodniczącym rady nadzorczej klubu RKS, Maciejem Kołodziejczykiem. Okazją do odwiedzin było m.in. wspomniane oddanie do użytku pierwszej (z dwóch) wiaty przystankowej, która stylizowana jest na piłkarską bramkę. To symboliczny gest ze strony służb miejskich, które w przestrzeni miejskiej, po raz kolejny upamiętnią 100-lecie klubu, które Raków obchodził właśnie w marcu tego roku (na wiatach ulokowane będą: logo 100-lecia klubu i logo miasta). Była  to także okoliczność do złożenia życzeń z okazji okrągłego jubileuszu przez gospodarzy miasta na ręce sterników klubu.

Druga wiata zostanie zamontowana po świętach na przystanku autobusowym przy stadionie. Obie wiaty będą ciekawym urozmaiceniem przestrzeni miejskiej w okolicach remontowanego aktualnie stadionu miejskiego. Historia klubu i dzielnicy Raków nierozerwalnie łączy się z historią komunikacji miejskiej. Gros kibiców dojeżdża na mecze właśnie autobusami i tramwajami, tym bardziej będzie to dla niech nie lada gratka i nobilitacja dla klubu, a ze strony miasta zaakcentowanie roli komunikacji miejskiej w Częstochowie. Kierowcy przejeżdżający koło stadionu zarówno za dnia, jak i w nocy (wiaty będą podświetlane po zmierzchu) będą mogli od razu zidentyfikować te elementy z klubem, którego siedziba jest po sąsiedzku. Wiaty zostały zakupione ze środków własnych MZDiT pochodzących z budżetu miasta Częstochowy. Wiaty poprzedniczki, które były jeszcze w bardzo dobrym stanie staną po lekkiej konserwacji na dwóch innych przystankach w mieście, gdzie brakowało takiej infrastruktury, bądź stan techniczny dotychczasowych wiat nie był już zadowalający.

Wróć do początku strony