Postęp prac przy DK46 - zamkniecie ulicy Św. Barbary na skrzyżowaniu z Św. Jadwigi i Główną

Na budowie nowego śladu DK-46 w Częstochowie czyli tzw. obejścia ul. św. Barbary widać duże postępy prac.

Oprócz dwujezdniowej drogi z pełną infrastrukturą podziemną i naziemną, która połączy ulice: Główną, św. Barbary i św. Jadwigi z ul. Pułaskiego, powstają dwa nowe skrzyżowania na wysokości wlotów z obu stron. W obrębie ul. Pułaskiego ruch częściowo odbywa się już po nowym rondzie. Od strony ul. św. Jadwigi widać zaś zarys nowego ronda. W związku z realizacją pozostałego zakresu prac w tym miejscu od 18.02 (sobota) do odwołania zamknięta zostanie ul. św. Barbary u jej zbiegu ze św. Jadwigi, Główną i z wlotem nowego śladu drogi. Objazd zamknięcia zostanie poprowadzony ul. św. Jadwigi przez ul. Kordeckiego w obu kierunkach. Z uwagi na zmianę organizacji ruchu czasowej korekcie ulegną też trasy autobusów komunikacji miejskiej kursujących w tej części miasta. Zgodnie z zapowiedziami Wydziału Inżynierii Miejskiej i Kontroli inaczej pojadą autobusy MPK linii: 11,21,22.

Linia 11: Od Legionów do ul. Pułaskiego będzie kursować bez zmian, następnie przez św. Kazimierza (powrót św. Augustyna) do św. Barbary i ulicą Zaciszańską do pętli ZACISZAŃSKA przed przejazdem kolejowym.

Linia 21: Od Olsztyńskiej do św. Kazimierza (powrót św. Augustyna) bez zmian, następnie przez św. Barbary w kierunku Jasnej Góry, Kordeckiego oraz przez św. Jadwigi do ul. Głównej i dalej bez zmian w kierunku Gnaszyna i Dźbowa.

Linia 22: Od Gombrowicza do ul. Pułaskiego bez zmian, następnie przez 7 Kamienic, Kordeckiego i św. Jadwigi do Głównej i dalej stałą trasą w kierunku Gnaszyna i Łojek.

Bez zmian natomiast kursować będzie linia nr 31.

Przypomnijmy, że budowa nowego śladu DK-46 czyli tzw. obejścia ul. św. Barbary to część drugiej pod względem wielkości we współczesnej historii miasta inwestycji drogowej. Pozostały zakres obejmuje gruntowną przebudowę DK-46 w istniejącym śladzie ulic: Głównej i Przejazdowej do granic miasta i węzła autostradowej obwodnicy Częstochowy A1. Koszt całości zadania wg pierwotnej umowy wynosi niespełna 100 mln zł z dofinansowaniem z UE. Wszystkie prace mają zakończyć się najpóźniej z końcem tego roku. Przepraszamy za utrudnienia, budujemy dla Was! Zdjęcia z budowy i poglądowa mapka z objazdem dostępne pod tekstem.

Wróć do początku strony