Przebudowa torowiska tramwajowego – kontynuacja robót Rondo Mickiewicza - północno-wschodnia strona skrzyżowania

W czwartek 13 maja, konsorcjum NDI rozpocznie kolejny etap robót, towarzyszących przebudowie torowiska tramwajowego. Na krótkim, południowym odcinku alei Wolności i wschodnim (bez przejazdu) odcinku ul. 1-go Maja, przy Rondzie Mickiewicza, będą prowadzone prace przy przebudowie uzbrojenia podziemnego w trzech, kolejno po sobie następujących etapach.

Na początku zostanie zawężony odcinek ulicy 1-go Maja; czasowemu przesunięciu ulegną oba przejścia dla pieszych przy północno-wschodnim narożniku skrzyżowania.
Piesi będą mogli przekraczać jezdnię alei Wolności na tymczasowym przejściu przesuniętym o 30 m na północ od ronda. Tam też będzie zlokalizowany przystanek autobusowy „za tramwaj”.

Nadal nieprzejezdna jest wschodnia strona skrzyżowania z ul. Jasnogórską (tymczasowy wjazd/wyjazd przez ul.Lelewela) oraz wschodnia strona skrzyżowania z ul.Orzechowskiego (tymczasowy wjazd/wyjazd przy pl. Rady Europy). Należy liczyć się z dłuższymi czasami oczekiwania na przejazd, na całej długości alei Kościuszki, alei Wolności, na odcinku al.NMP od strony pl.Biegańskiego, także na al.Niepodległości przed mostem nad rzeką Stradomką (jeszcze ok. tygodnia).

Za tramwaje nadal kursują autobusy.

Prosimy użytkowników dróg i pasażerów komunikacji publicznej o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia w ruchu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie zmian w organizacji ruchu, na całej długości alej: Kościuszki, Wolności i Niepodległości, przy placu Rady Europy i szczególnie przy Rondzie Mickiewicza

Wróć do początku strony