Aktualizacja tymczasowej organizacji ruchu - Uwaga!! Konieczność pilnego zamknięcia drugiej strony skrzyżowania ul. Jasnogórskiej i inne utrudnienia - mapka

AKTUALIZACJA

W najbliższych dniach tj. (16-19.03) konsorcjum NDI rozpocznie kolejny etap realizacji prac budowlanych w obrębie skrzyżowania ul. Jasnogórskiej z al. AK i al. Kościuszki. Roboty nie zmienią zasadniczo charakteru obowiązującej tam, tymczasowej organizacji ruchu. Mogą jednak spowodować wydłużenie czasu przejazdu na osi północ - południe w ciągu alej: A.K, Kościuszki i Wolności w obu kierunkach.  Na wspomnianym wyżej skrzyżowaniu będą wykonywane ważne prace uzupełniające – budowa odcinka kanału deszczowego po północnej stronie skrzyżowania. Kanał będzie budowany dwuetapowo, w wykopie otwartym, co spowoduje konieczność objeżdżania tego miejsca, kolejno po zachodniej i po wschodniej stronie jezdni. Nadal nieprzejezdne są obie (zachodnia i wschodnia) strony skrzyżowania z ul. Jasnogórską (tymczasowy wjazd/wyjazd) przez ul. Lelewela). W obrębie trwających w Śródmieściu prac zachowajmy ostrożność i patrzmy na znaki !

Dołączona do informacji mapka przedstawia w uproszczeniu odcinki robót  i utrudnienia w ruchu na alejach Kościuszki i Wolności. Należy liczyć się także z dłuższymi czasami oczekiwania na przejazd, na całej długości alei Kościuszki, alei Wolności, na odcinku al. NMP od strony pl. Biegańskiego, także na ulicy Dekabrystów przed skrzyżowaniem z al. Armii Krajowej od strony zachodniej (jeszcze do poniedziałku włącznie) oraz na moście nad rzeką Stradomką na al.Niepodległości.  

Za tramwaje kursują autobusy. Prosimy użytkowników dróg i pasażerów komunikacji publicznej  o wyrozumiałość  i  przepraszamy  za utrudnienia  w ruchu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności  w rejonie zmian w organizacji ruchu, na całej długości alej: Kościuszki, Wolności i Niepodległości.

 

Informujemy, że dziś (4.03) przed południem w trybie pilnym zamknięta została druga strona skrzyżowania ulicy Jasnogórskiej (od strony siedziby Sanepidu i Zespołu Szkół Muzycznych) z alejami: Kościuszki i Armii Krajowej. Niemożliwy jest wjazd i wyjazd z ul. Jasnogórskiej. Zamknięcie objeżdżamy al. Jana Pawła II w obu kierunkach. Taki tryb spowodowany jest nagłą koniecznością poprawy drożności ruchu na osi al. Wolności – al. Kościuszki – al. Armii Krajowej. Pojazdy wyjeżdżające z ul. Jasnogórskiej bowiem skutecznie spowalniały ruch i utrudniały płynną jazdę w obu kierunkach. Konieczność ta podyktowana była przede wszystkim potrzebą wyeliminowania blokowania autobusów komunikacji miejskiej (i generowanych z tej przyczyny opóźnień), które na wspomnianej osi poruszają się objazdami wynikającymi z prowadzonych prac budowlanych w Śródmieściu.

Przepraszamy za brak informacji uprzedzającej o tych niedogodnościach. Sytuacja jednak miała charakter dynamiczny i nagły, a w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego konieczne było działanie ad hoc.

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia!

pdfMAPA ORGANIZACJI RUCHU

 

Wróć do początku strony