Po powrocie tramwajów zamknięcie ul. Bór do Bardowskiego (07.02)

Po przywróceniu ruchu tramwajowego w al. Pokoju, w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy budowie nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie (DK-91) od wtorku (7.02) zamknięte zostanie dla ruchu kołowego i pieszego połączenie ul. Bór z ul. Bardowskiego pod obiektem mostowym, który będzie także remontowany.

Autobus za tramwaj w al. Pokoju z powodu montażu kontrakcji nowego wiaduktu

W ślad za Biurem Inżyniera Ruchu informujemy, że w dniach 3-6 lutego 2023 r. (począwszy od piątku do poniedziałku włącznie), linie tramwajowe nr 1 i 2 będą kursować na skróconej trasie: Fieldorfa-Nila – Zajezdnia MPK w obu kierunkach. Na odcinku Zajezdnia MPK – Kucelin w obu kierunkach, będzie kursować zbiorcza, zastępcza linia autobusowa nr 40. Linia tramwajowa nr 3 bez zmian na całej trasie. Przyczyną zawieszenia ruchu tramwajów we wskazanych dniach na al. Pokoju będzie montaż elementów konstrukcyjnych nowego wiaduktu w miejscu starej estakady, w ciągu Alei Wojska Polskiego nad trakcją tramwajową. Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie jednocześnie informuje, że po przychyleniu się do naszego wniosku przez wykonawcę robót budowlanych, ruch kołowy na osi al. Pokoju – ul. Jagiellońska w obu kierunkach zostanie utrzymany. Przepraszamy za utrudnienia, budujemy dla Was!

Weekendowe załamanie pogody - możliwe trudne warunki na drogach

W nocy z piątku na sobotę i przez cały najbliższy weekend w Częstochowie prognozowane jest załamanie pogody. Synoptycy przewidują dla naszego miasta opad kilkudziesięciu centymetrów śniegu i całodobowy spadek temperatury powietrza poniżej zera. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg zadysponuje do pracy na drogach 100% floty specjalistycznego sprzętu firmy wykonawcy usługi zimowego oczyszczania miasta.

Czasowe przywrócenie wyjazdu z Rakowskiej w kierunku Katowic

Z uwagi na liczne prośby mieszkańców jak i trudności ze zorganizowaniem tras objazdowych dla autobusów podmiejskich, wykonawca został zobowiązany do czasowej reorganizacji pracy i otwarcia dla ruchu wyjazdu z ul. Rakowskiej w stronę Katowic od 18 stycznia (autobusy wracają na tamtejsze trasy).

Duże zmiany na budowie nowej al. Wojska Polskiego (DK-91) i w organizacji ruchu (od 16.01)

Niecały rok pozostał do zakończenia budowy nowej alei Wojska Polskiego w Częstochowie (DK-91). Wraz z budową trzech dwupoziomowych skrzyżowań obraz infrastruktury głównej arterii naszego miasta zmieni się kompletnie zarówno pod ziemią, jak i na powierzchni.

Demontaż kładki nad al. Wojska Polskiego przy ul. Prostej

W ślad za postępującymi pracami związanymi z budową nowej al. Wojska Polskiego ekipy wykonawcy przystąpią do rozbiórki kolejnego obiektu, tj. kładki dla pieszych przy ul. Prostej.

Awaria wodociągowa przy Dąbrowskiego/Jasnogórskiej – chwilowe utrudnienia z powodu awarii

Służby wodociągowe od rana 22.12 realizują prace naprawcze przy jednej ze studni w obrębie skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Jasnogórskiej. Zapadły właz zagrażał bezpieczeńśtwu w ruchu drogowym, dlatego prace zostały podjęte niezwłocznie. Wygrodzenie miejsca ogranicza ruch na jednym pasie, niemniej ekipa realizaujca prace na zlecenie służb wodociągowych ma opuścić pas drogowy jeszcze prze popołudniowym szczytem. Przepraszamy za utrudnienia

Kilka korekt w tymczasowej organizacji ruchu obowiązującej przy budowie al. WP

W tymczasowej organizacji ruchu wprowadzonej przed kilkoma tygodniami na okoliczność wznowienia budowy nowej al. Wojska Polskiego zostało wprowadzonych kilka zmian.

Wróć do początku strony